Adresaci programu:
Program skierowany jest do nauczycieli, wychowawców oraz absolwentów studiów wyższych (licencjackich lub magisterskich), którzy pragną zdobyć kwalifikacje do nauczania etyki i filozofii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych rozwijaniem kompetencji w zakresie edukacji filozoficznej i etycznej.

Charakterystyka programu:
Studia oferują kompleksowe przygotowanie w zakresie:
- Wiedzy merytorycznej – główne zagadnienia etyki i filozofii, historia myśli filozoficznej, współczesne problemy aksjologiczne.
- Metodyki nauczania – skuteczne techniki prowadzenia zajęć, rozwijanie krytycznego myślenia u uczniów, wykorzystanie dialogu i refleksji w edukacji.
- Kształtowania postaw – metody wspierania rozwoju moralnego i intelektualnego uczniów, budowanie szacunku i odpowiedzialności.
Program łączy teorię z praktyką, umożliwiając słuchaczom zarówno pogłębienie wiedzy filozoficznej, jak i rozwój umiejętności dydaktycznych.
Perspektywy zawodowe:
Absolwenci uzyskują kwalifikacje do pracy jako:
- Nauczyciele etyki i filozofii w szkołach podstawowych (kl. IV–VIII) i ponadpodstawowych.
- Wychowawcy i edukatorzy w placówkach oświatowych i kulturalnych.
- Koordynatorzy projektów edukacyjnych związanych z etyką, filozofią i kształtowaniem postaw.
Organizacja kształcenia:
- Czas trwania: 3 semestry.
- Wymagania wstępne: dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjackich lub magisterskich).
Program kształci nauczycieli, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także rozbudzają w uczniach ciekawość świata, umiejętność krytycznej refleksji i odpowiedzialności za własne wybory. Absolwenci są przygotowani do prowadzenia zajęć w sposób inspirujący, wspierając rozwój intelektualny i moralny młodzieży.